Wystawa Psów Kochanych

Wspaniała impreza w Podkowiańskim Liceum – już 25 raz!

Wszystko się udało, ale najważniejsze było spotkanie  z psami, które kochamy, psami różnymi: kundelkami i rasowymi, małymi i dużymi, kudłatymi i gładkimi, starszymi i młodymi.

Ludzie przyszli ze swoimi pupilami na Wystawę Psów Kochanych, którą jak co roku już od 25 lat organizują uczniowie klasy I Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60 w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości, którą prowadzę z nimi od lat. Tradycyjnie, jak co roku, sędziowie ze Związku Kynologicznego wybierają najbardziej Kochanego Psa w różnych nietypowych kategoriach: pies mały, pies duży, pies junior, pies senior i pies publiczności.

Jest to zadanie niełatwe, ponieważ przychodzą tylko kochane psy. Zwycięzcy są zawsze zaskoczeniem dla ich właścicieli,  dostają dyplomy i cenne nagrody, które zabierają do domu, albo na miejscu zjadają.

Co roku w pięknym lesie naszego liceum zbierają się wielbiciele psów, którzy nie mogą bywać na krajowych i międzynarodowych wystawach psów rasowych, choć ich pupile mają tak samo cztery łapy, ogon i bardzo wierne oczy.

Oprócz konkursów były też inne atrakcje: pokaz sokolniczy, porady weterynaryjne oraz przegląd schronisk i organizacji zajmujących się bezdomnymi zwierzętami.

Można było zjeść pyszne ciasto własnej roboty i tort ufundowany z okazji 25-lecia wystawy przez lokalną piekarnię. Można było poczęstować się kiełbaską z grilla i napić kawy lub herbaty oraz posłuchać szkolnego zespołu muzycznego. Dochód z wystawy przeznaczony został na bezdomne psy w schronisku na Polesiu.

Goście dopisali tłumnie i mimo burzy i oberwania chmury oraz konieczności schowania się pod dach atmosfera do końca była wspaniała i wszyscy wyszli zadowoleni.

Ewa Śnieżek, ES

No Comments Yet

Comments are closed

Redakcja

redakcja@miastaiogrody.pl

Wydawca

stowarzyszenie@miastaiogrody.pl

Składki i darowizny

 38116022020000000367219228 MBank