Europa 15LAT+ 

Podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Grodzisku Mazowieckim, burmistrz Grzegorz Benedykciński wypowiedział ciekawą i celną myśl, która w skrócie ująć można następująco: Polacy potrafili w końcu osiemnastego wieku stworzyć Konstytucję i zacząć unowocześniać państwo – ale w krótkim czasie sami to wszystko zaprzepaścili. Nie powtórzmy tego błędu. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby zobaczyć, jak bardzo nasze miasto zmieniło się na korzyść. To przede wszystkim zasługa jego pracowitych mieszkańców – ale też pomocy, jaką otrzymywaliśmy z Unii Europejskiej w ramach polityki spójności. Warto o tym pamiętać w czasie, kiedy przyszłość Europy zależy od zbliżających się wyborów. Również naszych wyborów.

Podsumujmy: modernizacja WKD, modernizacja linii PKP – to wsparcie rzędu ponad 400 milionów złotych. Sam powiat w ciągu ostatnich piętnastu lat uzyskał blisko 350 milionów złotych na – ogólnie rzecz biorąc – podniesienie jakości życia mieszkańców. Drogi, kanalizacje, domy kultury, świetlice, przedszkole, miejskie strefy rekreacji, Szpital Zachodni, Centrum Innowacji, gospodarka niskoemisyjna – to tylko niektóre z zadań wykonanych dzięki środkom unijnym.
Dochodzą do tego trudniej zauważalne, ale także ważne programy związane z pomnażaniem „kapitału ludzkiego” – swoistej inwestycji w wiedzę i umiejętności. Takie, jak na przykład „Grodziski Hogwart – Oczarujemy Cię wiedzą”. Urzędnicy powiatu, a także samorządów gminnych dobrze opanowali trudną sztukę aplikacji o fundusze w ramach rozmaitych programów. Opanował ją dobrze również lokalny biznes. Sprawdźcie zresztą sami, kompletna lista dotacji liczy 504 pozycje!
https://mapadotacji.gov.pl – powiat grodzisk maz.
Ewa Śnieżek, ES

No Comments Yet

Comments are closed

Redakcja

redakcja@miastaiogrody.pl

Wydawca

stowarzyszenie@miastaiogrody.pl

Składki i darowizny

 38116022020000000367219228 MBank