Aktywnie w Milanówku

Stowarzyszenie „Nowa Droga” jest bezpartyjną inicjatywą obywatelską, mającą na celu kompleksową zmianę wizerunku miasta Milanówka oraz poprawę jakości życia jego mieszkańców.

Działamy u podstaw: aktywizujemy i integrujemy mieszkańców, organizujemy akcje społeczne i nie narzekamy – z marszu przechodzimy do czynów. Widzimy niezadowolenie społeczności milanowskiej, która coraz częściej i coraz głośniej sygnalizuje swój brak zgody na stagnację oraz brak koncepcji rozwoju naszego miasta. Apelujemy do tych mieszkańców: wyjdźmy z domu, połączmy siły i zmieńmy nasze otoczenie. Nikt za nas tego nie zrobi, nie będzie też lepszego miejsca i czasu niż „tu i teraz”.

Nasze stowarzyszenie zostało powołane do życia na przełomie 2017 i 2018 roku. W pierwszym roku działalności udało nam się przeprowadzić cztery akcje społeczne na terenie miasta Milanówka. Pierwszą z nich była organizacja Dnia Ziemi, gdzie wraz z mieszkańcami sprzątaliśmy naszą małą ojczyznę oraz sadziliśmy drzewa.

Oprócz tego wzięliśmy aktywny udział w festiwalu Otwarte Ogrody, a także zorganizowaliśmy Akcję „Podmiejska” – fizyczną i finansową pomoc młodym milanowskim restauratorom w rewitalizacji przestrzeni zielonej i wypoczynkowej przed ich lokalem. W tym samym roku zorganizowaliśmy zbieranie podpisów mieszkańców, chcących zorganizowania referendum przeciwko budowie w pobliżu Milanówka Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W wyborach samorządowych wsparliśmy kandydatów wywodzących się z naszego Stowarzyszenia; nasz kolega Witold Mossakowski zdobył mandat radnego, osiągając rekordowy w skali miasta wynik w swoim okręgu.

Wierzymy, że chcąc zmieniać świat, musimy zacząć od siebie. Dlatego też w aktywny sposób działamy na rzecz miasta, poświęcając swój czas, energię i doświadczenie zawodowe. Jako mieszkańcy, w aktywny sposób wywieramy wpływ na władze miasta w celu ochrony klejnotu, jakim jest nasze wspaniałe Miasto-Ogród Milanówek. Zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi i aktywnej pracy na rzecz Milanówka i Milanowian.

Michał Walęczak, Stowarzyszenie „Nowa Droga”

Redakcja

redakcja@miastaiogrody.pl

Wydawca

stowarzyszenie@miastaiogrody.pl

Składki i darowizny

 38116022020000000367219228 MBank