Gdzie na biegówki?

To prawda, w ostatnich latach śniegu na Mazowszu było jak na lekarstwo. Ale kto wie – może ta zima nas zaskoczy? Może sypnie któregoś dnia lub nocy porządnie, a potem lekki mróz chwyci na tydzień – wtedy trzeba być szybko gotowym: narty, buty, kije – i w las!

Każdy z nas, czekających na takie chwile ma swoje ulubione miejsca, zapewne blisko domu, z łatwym dostępem, gdzie pobiegać można na świeżym śniegu w krótszej lub dłuższej pętli. Kiedy jednak na okolicznych dróżkach pojawia się piasek, trzeba narty wrzucić do samochodu i podjechać do lasu. Sam tak właśnie robię i mam kilka miejsc w okolicy, które mogę polecić.

Część I.

Na biegówki - Cz. I
Na biegówki – Cz. I

1/ Suchy Las – dostęp do Lasu Chlebowskiego. Parkowanie przed lasem na szerokiej gruntowej ulicy Parkowej. Trasa 2 km drogą pożarową nr 5 do Paszkowa, możliwa pętla bocznymi drogami przez Uroczysko Chlebów.

2/ Komorów Wieś – dostęp do Lasu Komorowskiego. Parking przy cmentarzu lub przy ogródkach działkowych na ulicy Turystycznej. Trasa 1,5 km przedłużeniem ul. Turystycznej do Strzeniówki Kolonii, możliwe pętle – ścieżką nad Utratą lub przez las częściowo szlakiem czerwonym.

3/ Nowa Wieś – dostęp do lasu nad Zimną Wodą, wschód. Parking przy szkole podstawowej, ul. Rekreacyjna. Wyjątkowo piękna trasa pętlą blisko 5 km prowadzi częściowo przez las a częściowo jego skrajem przez łąki nad Zimną Wodą. Szczególnie zimą ten pusty otwarty krajobraz przenosi daleko od miasta.

4/ Kanie – dostęp do lasu nad Zimną Wodą, zachód. Parkowanie na ulicy Turystycznej w lesie albo przy Szkole Jazdy Konnej PaTaTaj. Trasa 1 km przez las do granicy Otrębus i Strzeniówki, możliwa pętla przez Polanę Zosin.

5/ Otrębusy – dostęp do Lasu Młochowskiego. Niewielki parking przy leśniczówce Dębak. Wielość tras bądź szerokimi drogami pożarowymi bądź zwykłymi duktami, tworzącymi gęstą siatkę.

6/ Podkowa Leśna – dostęp do Lasu Młochowskiego. Niewielkie miejsce postojowe przy ulicy B.Prusa. Wielość tras bądź szerokimi drogami pożarowymi bądź zwykłymi duktami, tworzącymi gęstą siatkę.

Sławomir Kubisa – SK

No Comments Yet

Comments are closed

Redakcja

redakcja@miastaiogrody.pl

Wydawca

stowarzyszenie@miastaiogrody.pl

Składki i darowizny

 38116022020000000367219228 MBank